Old Porter - víno nezaměnitelné chuti

Víno je jedním z nejstarších nápojů. Vezmete-li do rukou kteroukoliv knihu z dob dávno minulých, zcela jistě v ní najdete alespoň malou zmínku o tomto lahodném nápoji. Vinařství je v dnešní době hojně rozšířené nejen v naší republice, ale také na mnoha dalších místech. K těm nejznámějším lokalitám, které produkují každoročně ty nejkvalitnější vína patří tradičně Francie, Španělsko, Itálie, Argentina, Chile, Austrálie a další. Degustace lokálních vín se tak stává oblíbeným cílem gastroturistů.
Ani naše kraje se však nemají za co stydět. Zejména vína pocházející z jižní Moravy patří k těm nejvyhlášenějším. Nachází se zde hned několik vinařských oblastní, ta nejvýznamnější se rozkládá kolem Pálavských vrchů. Všudypřítomné vinice dávají krajině jedinečný ráz a místní vína patří mezi ty nejvyhledávanější.

Sladké víno nejen pro ženy

Ovšem i v kategorii vín se najdou speciality, ostatně jako ve všem. Jednou z nich je bezpochyby portské víno, které vlastně až tak úplně vínem není. Pokud postavíte před vinaře sklenku portského, zřejmě se s úspěchem neshledáte, na druhou stranu se však jedná o víno, které je velmi oblíbené zejména u žen. Jedná se totiž o víno, ve většině případů červené, které se vyznačuje vysokým podílem zbytkového cukru. Portské víno se řadí mezi dezertní vína právě díky vyššímu podílu cukru a alkoholu.

Červené, bílé nebo raději růžové?

Pokud byste chtěli ochutnat velmi kvalitní portské víno, pak se podívejte na stránky www.oldporter.cz, kde najdete hned několik typů portských vín. Kromě tradičního červeného vína zde najdete také portské víno bílé a old porter pink. Toto růžové víno se vyznačuje specifickou barvou a výraznou ovocnou chutí červeného bobulovitého ovoce. Hodí se ke každé příležitosti, k masům i sladkým pokrmům, ideální je jako aperitiv, ale potěší také v horkých dnech na osvěžení.