Vyberte si útulné ubytování na prosluněném řeckém ostrově, Kréta vás uvítá nejen v létě

Kréta. Tisíc a jedna historická památka, nad kterou se skoro zastaví dech. Prosluněné pláže, azurové moře, příjemní a usměvaví lidé. Co více si ještě přát? Snad jen, pokud sem vyrazíme na dovolenou, vybrat si opravdu dobrý hotel. Něco podobného je přeci klíčem ke každé úspěšné dovolené. Pojďme si proto společně představit zajímavé tipy, nad kterými by byla škoda trochu nepopřemýšlet…

Ubytování v hotelu přímo na jedničku? Kréta to snadno umožní

Jako první si představíme hotel Achlia aparthotel. K dispozici je pro hosty dvaadvacet apartmánů až pro pět osob, samozřejmostí je kompletní výbava včetně kuchyňského koutu a ledničky. Doslova jen pár minut chůze je zde nejen market se smíšeným zbožím, ale také proslulé taverny, kde nasajete tradiční řeckou kulturu. Nabízí se i krásný výhled na moře, jen asi dvě stě metrů od hotelu se nachází i jedna z nejatraktivnějších písečných pláží na celé Krétě.

Recenze hovoří jasně, k dispozici je jich několik desítek, vesměs pak jde o velmi pozitivní ohlasy. Ideální místo pro rodiny s dětmi, které nechtějí prožít týden na Krétě poblíž hlučných diskoték. Achlia je vlastně v pravém slova smyslu vesničkou, která nabídne odpočinek od ruchu velkoměsta. Další možností, která se na Krétě nabízí, je Aelos Beach hotel. Co na nás čeká právě zde?

·         Rušnější letovisko Malia s obchody, bary a restauracemi, nechybí ani diskotéky. Ideální pro mladé lidi, kteří milují noční život.

·         Dva velké bazény, pokoje s výhledem na moře nebo do malebné zahrady, v okolí je možné sportovní vyžití (golf, tenis).

·         Zajímavé i pro fanoušky historie, vedle letoviska totiž najdete ruiny jednoho z posledních objevených minojských paláců.

Snídaně a večeře formou bufetu, bar u bazénu, prostorné balkony, taverny klasického řeckého střihu přímo na pláži, i o tom je Aelos Beach hotel. Když si chcete vybrat hotel na Krétě, pročtěte si pečlivě všechny reference, které hodně usnadní rozhodování. Největší řecký ostrov má turistům hodně co nabídnout.

Kréta je totiž symbolem pro někdejší minojskou civilizaci, ale najdete tu i odkazy na přítomnost Benátčanů, leccos tu zanechalo i období nadvlády Byzantské říše. Osm tisíc kilometrů čtverečních plných historie, pláží s jemným pískem a vodních sportů, tomu nelze odolat!