Relax v zimě? Je lepší aquapark nebo saunový svět

Kam zajít, když venku řádí zima? Pokud máte poblíž nějaké větší město, tak se nabízí vyrazit do aquaparku nebo saunového světa. Kdo, kdy, kam a za kolik? Rozebereme si možnosti.

Aquaparky jsou příjemnou moderní kratochvílí. Za posledních 10 let u nás vyrostlo pár opravdu špičkových. Dnes už jsou prakticky na každém rohu. Pro Pražáky tak může být velmi příjemnou volbou aquapark Kladno a stejně tak Brňáci mají na dosah aquapark Vyškov.

Klenot mezi aquaparky

Osobně mám velmi rád Aqualand Moravia, který se nachází hned u Novomlýnských nádrží. Z Brna je to sem asi 30 minut cesty. Je to moderní a velký aquapark se samostatnou halou pro zábavu. A ten výhled z bazénu na Pálavu - ten je luxusní. Nehledě na to, že Aqualand Moravia nabízí opravdu hodně výhodné ceny a často bývá i na Slevomatu.

Návštěva Aqualandu je příjemná v létě i v zimě. V zimě si zaplavete ve vyhřívaném bazénu venku. V létě pak zaujmou další venkovní vodní atrakce.

Radovánky i v menších městech

I menší města mají v dnešní době kvalitní a moderní aquaparky. Perfektním příkladem je bohatá Mladá Boleslav. Aquapark a bazén v Mladé Boleslavy je moderní zasazený do přírody největšího městského parku Štěpánka. Dalším skvělým příkladem z druhého koutu republiky je vypiplaný aquapark Uherské Hradiště.

Aquaparky Praha

Jak se to má s vodními světy v Praze? Už jsme vám doporučili nedaleké Kladno. Praha má samozřejmě i svůj populární Aquapalace v Čestlicích. To ale není zdaleka všechno. Hodně oblíbený je i aquapark v Barrandově. Můj favorit je ale aquapark Šutka, který patří k nejmodernějším v Čechách. Jeho dostavba se hodně vlekla, ale teď tady máme špičkový aquapark s obrovským 50metrovým bazénem.

Aquaparky Brno

Přímo v centru Brna mají jeden z nejhezčích aquaparků v republice. Velmi příjemné prostředí aquaparku Kohoutovice vybízí k tomu tady strávit nějaký čas.

Aquaparky Ostrava

Černá Ostrava může nabídnout překvapivě „čisté“ koupání. Hned vedle nedalekého Frýdku-Místku se nachází oblíbený aquapark Olešná. Nachází se hned u stejnojmenné vodní nádrže, takže je to opravdu příjemný relaxační areál.

Nebo raději saunu?

Sauny jsou tu s námi dlouho, ale saunové světy, kde si člověk může vybrat třeba z deseti druhů saun jsou relativní novinkou. Průkopníkem v tomto je společnost Saunia, která si otevírá své saunové světy ve velkých nákupních centrech po celé české republice.

Velmi oblíbené jsou například Saunia na Černém Mostě, kde se můžete stavit například po nákupu v Ikee anebo nová a velmi moderní Saunia Chodov v nákupním centru Westfield.

Co máte raději vy?

Aquaparky a saunové světy jsou si v mnohém podobné. Nejoblíbenější atrakcí v aquaparcích ostatně bývají vířivky. Ty lepší mívají alespoň tři, včetně těch vysokokapacitních pro 20 a více lidí. Mnoho aquaparků má také páru zdarma, a ještě více má také svůj vlastní saunový svět.

Saunování je zdravé a roste na oblibě. Je tak jenom na vás, jestli dáte přednost aquaparku, kde si může užít zábavu podle svého gusta celá rodina anebo dáte přednost saunovému světu jako je Saunia, který je určený vyloženě spíše pro starší osazenstvo.